8.0-inch foldable Dynamic AMOLED 2X display, 120Hz refresh rate, Snapdragon 8 Elite for Galaxy processor, 200MP + 10MP + 12MP triple camera setup, 4400mAh battery, Android 16 with One UI 8
| Size | 8.0 inch (main), 6.5 inch (cover) |
| Weight | 215 g |
| Camera | 200MP + 10MP + 12MP |
| Front Camera | 10MP + 10MP |
| Battery | 4400 mAh |
| Chipset | Snapdragon 8 Elite for Galaxy |
| RAM and Storage | 12GB RAM, 512GB |
| WLAN | Wi-Fi 7 |
| Bluetooth | 5.4 |
| GPS | Yes |
| USB | USB Type-C |
| Sensors | Fingerprint (side), accelerometer, gyro, proximity, compass |
*********
*********
*********
For all oders over $99
100% secure payment
Online top support